Sanat Atölyeleri 19 Temmuz – 23 Ağustos 2017

Beşiktaş Belediyesi desteğiyle Fulya Engelsiz Yaşam Evi’nde 6 hafta süren sanat atölyemiz, sanatçı Murat Bingöl’ün yönetiminde başarıyla tamamlandı.

Sanat Atölyeleri ve Düşsel Manifesto Sergisi 28 Nisan 2017

Küratörlüğünü Meryem Sultuybek’in üstlendiği “Düşsel Manifesto” sergisi Joint Idea sponsorluğunda Kanyon’da 28 Nisan 2017 – 9 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleşti. Sergi kapsamında ayrıca Demet Uyar’ın moderatörlüğünde Genco Gülan ve Umay Amay’la sanatçı söyleşisi yapıldı. Ardından sanatçılar “Boyalı Düello” isimli canlı performansı sergilediler. Özel gecemiz Monika Bulanda’nın müzik performansıyla devam etti.

Sergiye destek veren aşağıdaki otizm dostu sanatçılarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Akın Ekici, Arden Oluk, Aslı Özok, Ayhan Özkutan, Barış Sarıbaş, Ceyda Kalyoncu, Ceylan Boğazköy,Devrim Erbil, Dilara Aygün, Ebru Yolver, Edas Su Neidik, Erhan Cihangiroğlu, Esra Üner, Figen Hatipoğlu, Funda Tokalı, Gamze Civelekoğlu, Genco Gülan, Hayrettin Atılgan, Hülya Küpçüoğlu, Kerem şanlıman, Melek Toraman, Melek Yüce, Memduh Kuzay, Merve Turan, Metin Tütün, Murat Fatih Mısırlı, Naz Sirmen, Nazan Pamuk, Nermin Tarakçı, Neriman Şairoğlu, Nural Akoğuz, Pınar du Pre, Pınar Kanber, Songül Terlemez, Sumru Özdemir, Taylan Mintaş, Umay Amay, Yiğit Yazıcı, Zehra Derinöz, Zehra Akşit Eroğlu, Zekiye Tellioğlu, Zeynep Şimşek

“Çocukların Duygusal İhtiyaçlarını Anlayabilmek” semineri 14 Nisan 2017

Okuyan Koala Çocuk Kitapları Editörü ve Psikolojik Danışman Petek Halman’ın konuşmacı olduğu seminerimize tüm anne ve babaların yanı sıra eğitimciler de katıldılar.

Umut Ek Sevgi Büyüsün Sergisi Aralık 2016-Ocak 2017

Küratörlüğünü Işık Gençoğlu’nun üstlendiği “Umut Ek Sevgi Büyüsün” sergisi Le Meridien Istanbul Etiler sponsorluğunda 20 Aralık 2016 – 20 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleşti.

Bize bu güzel mekanı sunan Le Meridien Istanbul Etiler’e, Işık Gencoğlu’na, Grafik Tasarımcımız Recep Yılmaz’a ve sergiye destek veren aşağıdaki otizm dostu sanatçılarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Ahu Akkan, Beyza Boynudelik, Cansu Tanpolat, Deniz Sağdıç, Genco Gülan, Hakan Kırdar, Hakan Kürklü, Hatice Gökçe, Hayri Karay, Kerem Sanlıman, Meriç Kara, Murat Germen, Mustafa Seven, Nihal Gündüz, Ömür Tokgöz, Sevgi Karay, Taylan Mintaş, Tina Varon, Ümit Ünal, Varol Topaç, Yılmaz Zenger

Resim Atölyeleri ve Masum Dünya Sergisi Kasım-Aralık 2016

  • 6 ve 13 Kasım Pazar günleri saat: 11:00-12:00 , 13:00-14:00, 15:00-16:00 saatlerinde otizmli çocuklar ve Ogad’a destek veren değerli ressamlarımız ile birlikte Karbon Gallery Maslak’ta birer saatlik atölyeler yapılacaktır. 6-14 yaş aralığındaki çocukların yanlarında rehberleri (ebeveyn, yaşam koçu, gölge öğretmen, vb.) ile birlikte kayıt yaptırdıkları atölyeye katılacaklar. Çocukların resme karşı bir yeteneklerinin olmasına gerek yoktur, biraz ilgilerinin olması yeterlidir. Atölyelere katılım ücretsizdir.
  • Çocukların ressamlar ile birlikte yaratacakları resimler 6-16 Aralık 2016 tarihlerinde sergilenecektir.

Bize bu imkanı sağlayan kurumsal destekçimiz Windowist Tower’a, Karbon Gallery’ye ve projeye katkı veren ressamlarımız Devrim Erbil, Akın Ekici, Esra Üner, Yiğit Yazıcı, Barış Sarıbaş, Umay Amay, Senem Turgut ve Genco Gülan’a çok teşekkür ediyoruz.

Metin Hara ile Birlikte “Bir” Yaşam Semineri Kasım 2016

Seminer İçeriği:

  • Stres Algısı ve Stresin ortadan kaldırılması
  •  Beyin Dalgaları Arası Seyahat
  •  Sufi Nefesi
  •  Düşünce Gücünü Etkinleştirmek
  •  Etki Alanına Odaklanmak
  •  Kişisel Enerjiyi Yükselterek Değişime Uyum Sağlamak
  • Birlikte Yüksek Enerjili Kapanış

 

Tarih: 29 Kasım 2016, Salı Saat: 13.00-15.00

Yer: Windowist Tower, Maslak

Bize bu imkanı sağlayan İnsana Güven kurucusu Metin Hara’ya ve kurumsal destekçimiz Windowist Tower’a çok teşekkür ediyoruz.

Resim Sergileri ve Kermes

13-23 Ekim 2015 tarihlerinde Niş Art Gallery, Maçka’da ve 21 Kasım-5 Aralık 2015 tarihlerinde Fular’t Sanat Evi, Kızıltoprak, Kadıköy’de, otuzun üzerinde sanatçının desteğiyle iki karma sergi gerçekleştirdik. 10 Aralık 2015’te VKV Koç Özel Lisesi tarafından düzenlenen Yeni Yıl Kermesi’ne Okul Aile Birliği’nin desteğiyle katıldık.

Sergilerimize eserleriyle destek veren sanatçılarımıza çok teşekkür ediyoruz:

Akın Ekici, Arden Oluk, Ayşe Gürdeniz Narin Barış Sarıbaş, Bedri Baykam, Birsen Sönmez, Canan Erdem Karabel, Cengiz Çeliker Evgani, Ceylan Boğazköy, Çağla Tugal, Çiğdem Kabadayı, Ebru Yolver, Esin Küçüktatıl, Esra Üner, Figen Hatipoğlu, Gamze Civelekoğlu, Gaye Ateş, Genco Gülan, Gülsen Giz, Güneş Alev, Hayal İrtegün, Hayrettin Atılgan, Hulki Karabel, Hülya Küpçüoğlu, Julie Upmeyer, Madam P. (Ferihan Panayır), Mehmet Ekiz, Mehmet Yılmaz, Melek Toraman, Meltem Akbaş, Memduh Kuzay, Metin Tütün, Mine Talu, Murat Fatih Mısırlı, Nadir Baylan, Nazan Pamuk, Neriman Şairoğlu, Nezihe Ecevit, Nihal Güres, Nimet Koçak, Olga Grafova Dilek, Pervin Özen, Pınar Kanber Çimen, Selime Saraçlar, Serap İskender, Tamara Benlioğlu, Yeşim Ayşen, Zehra Derinöz, Zekiye Tellioğlu.

ISS Futbol Turnuvası Mayıs 2016

OGAD kurumsal destekçisi ISS Hazır Yemek Üretim Ve Hizmet A.Ş. çalışanlarının futbol turnuvasına ailelerimiz çocuklarla birlikte davetlidir. İkramlardan ailelerimiz ücretsiz olarak yararlanacaktır. ISS sponsorluğunda 2 tane otizmli çocuğumuz yaz döneminde spor okuluna devam edecektir.

Tarih: 14 Mayıs 2016, Saat: 14.00-17.00

Yer: Ufuk Halı Saha, Beylerbeyi

İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali Resim Atölyesi Nisan 2016

OGAD sanat danışmanımız Genco Gülan liderliğinde yapılacak resim atölyesine çocuklarımız velileriyle birlikte katılmak üzere davetliler. Yapılan resimler daha sonra bienal kapsamında sergilenecektir.

Etkinlik ücretsiz olup sınırlı kapasite olduğu için gelmek isteyen ailelerin ogad.otizm@gmail.com adresine çocuklarının isimlerini ve yaşlarını belirterek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Tarih: 30 Nisan 2016 Cumartesi Saat: 13.00-15.00

Adres:  Antrepo 1, Salıpazarı Limanı – Karaköy – İstanbul

Otizmli Çocuklar Festivali Nisan 2016

İstanbul Güneş Leo Kulübü tarafından düzenlenen festivalde otizmli çocuklar çeşitli etkinliklerden ücretsiz olarak yararlanacaktır. Ayrıca ailelere dönük seminerler düzenlenecektir. Kurucumuz Demet Uyar seminerde konuşmacı olarak yer alacaktır. Ayrıca derneğimiz için ayırılan standda dernek tanıtımımız yapılacaktır. Tüm aileleri bu güzel etkinliğe davet ediyoruz.

Tarih: 2 Nisan 2016, Cumartesi Saat: 12.00-18.00

Yer: Brunelle Resoran, Saint Joseph Lisesi, Moda

Kahvaltı Buluşması Ocak 2016

Derneğimizin tanıtımı ve üyelerimizin dayanışma gününde, kahvaltı organizasyonumuzda sizleri aramızda görmekten onur duyuyoruz. Bu buluşmada İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ında öğrenim gören ilk ve tek otizmli öğrenci olan Rabia Aytek bize gitar dinletisi sunacaktır.

Tarih: 9 Ocak 2016, Cumartesi Saat : 9.00-12.00

YER : PEKOM (Polis Eğitim ve Kongre Merkezi)

Ekler Yapma Atölyesi Ekim 2015

Otizmli çocuklar bu etkinliğe anne, baba veya eğitimcileriyle birlikte katılacaklar. Otelin gönüllüleri ve onların çocuklarıyla otizmli çocuklarımız ve varsa kardeşleri birlikte ekler yapıp sonra afiyetle yiyecekler. Etkinliğimiz öncesi otelin ikramıyla öğle yemeğimizi (hamburger-patates) tüm grup birlikte yiyerek kaynaşacağız. Bu projedeki destekçimiz Otistikler Derneği psikoloğu otelin gönüllülerine proje öncesinde otizm hakkında bilgilendirme yapacak. Etkinlik günü ise grubun kaynaşması için hepimize bir ısınma aktivitesi yaptıracak.

Etkinlik ücretsiz olup sınırlı kapasite olduğu için gelmek isteyen ailelerin ogad.otizm@gmail.com adresine çocuklarının yaşlarını belirterek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Bu imkanı bize sağladığı için Le Meridien Otel’e çok teşekkür ediyoruz.

Tarih: 31 Ekim 2015

Yer: Le Meridien Etiler

Program:

12.00-12.15 Isınma Aktivitesi

12.15-13.00 Öğle Yemeği

13.00-14.00 Ekler Atölyesi

AZOT (Akla Ziyan Oyuncular Topluluğu) N2 ile Doğaçlama Tiyatro Gecesi Nisan 2015

AZOT (Akla Ziyan Oyuncular Topluluğu) N2`nin “Karnaval” adlı doğaçlama tiyatro gösterisini izlemek üzere sizleri çocuklarınızla birlikte aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Tarih: 5 Nisan 2015

Yer: Akatlar Kültür Merkezi

OGAD’ın Otizm Farkındalık Ayı Etkinlikleri Nisan 2015

Otizm Toplumsal Bilinçlendirme Konferansı, Karma Sergi ve Kermes, FMV Işık Üniversitesi Otizm Orkestrası ve Moğollar Konseri

Nisan, Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada Otizm Farkındalık Ayı olarak ilan edilmiştir.

16 Nisan 2015 tarihinde Şişli Belediyesi desteği ile Kent Kültür Merkezi’nde gündüz katılımın ücretsiz olacağı Otizm Toplumsal Bilinçlenme Konferansımız olacak. Kent Kültür Merkezi’ndeki etkinliğimiz 9.00’da başlayıp 17.00’e kadar sürecek olan konferansımızla başlayacaktır.
Gün içinde sergi/kermes ve akşam konser etkinliği planlamaktayız.  Sergi ve kermesimiz fuaye alanında sabahtan konser bitimine kadar devam edecektir. Kermesimizde çeşitli özel tasarım takılar satışa sunulacak ve kazanılan gelir derneğe bağışlanacaktır. Sergiye ise çeşitli sanatçılar fotoğraflarını ve tablolarını bağışlayarak destek vermektedirler.

Konserimizin girişinde 15 öğrenci ve 15 otizmli gençten oluşan 30 kişilik Işık Üniversitesi Otizm Orkestrası’nı dinleyeceğiz.
Ardından “Moğollar” Grubu sahne alacak. Otizmli çocukların eğitimine destek sağlamak için Türk Müziğinin 47 yıllık efsane grubu Moğollar 16 Nisan Perşembe akşamı Şişli Kent Kültür Merkezi`nde sahneye çıkıyor. 1967 yılının sonunda başladığı yolculuğuna hala devam eden Moğollar, Anadolu pop müziğinin en önemli temsilcilerinden ve aynı zamanda bu kavramın da isim babası…

OGAD Latin Gecesi Aralık 2014

Cubalı Onelia El Trio grubuyla Latin şarkıları eşliğinde, Yurisley Diaz ve Rafael Fontes’in Salsa gösterisi ve Tango Turco’nun Tango gösterisini izlemek üzere sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Tarih: 12 Aralık 2014, Salı Saat: 20.30

Yer: Kent Kültür Merkezi, Şişli

OGAD Melis Sökmen Konseri Haziran 2014

Bu özel gecede Melis Sökmen hem yeni çıkan albümü Hediyem’den şarkılar, hem de eski parçalarıyla bize eşlik edecek.
Tarih: 24 Haziran 2014, Saat: 20.00

Yer: Akatlar Kültür Merkezi

“Otizm Tanı ve Tedavisi Hakkında Soru-Cevap” Prof. Dr. Yankı Yazgan Şubat 2014

Program Detayı:

18.30-19.00 Kayıt ve çay-kahve-kurabiye ikramı

19.00-21.00 Sn. Yankı Yazgan’ın bilgi paylaşımı ve Soru-cevap

21.00-21.30 Aileler ve uzmanlar arası paylaşımlar & Çay-kahve-kurabiye ikramı

Tarih: 17 Şubat 2014, Pazartesi (18.30-21.30)

Yer: Taksim Divan Otel

Derneğimizin bir etkinliği olup katılım ücretsizdir. Yerimiz sınırlıdır. Gelmek istiyorsanız lütfen 13 Şubat Perşembe gününe kadar kayıt yaptırınız.