ADIM ADIM, başta koşu olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlayan,

Türkiye’nin ilk ve tek yardımseverlik oluşumudur.

ADIM ADIM’da bir araya gelen gönüllüler ve profesyonel olarak çeşitli şirket ve kurumlarda çalışan amatör sporcular sadece koşmayı değil, koşarken başkalarına yardım da etmeyi ilke edinmişlerdir.

ADIM ADIM Yardımseverlik Koşusu’na ( diğer adı ile İyilik Peşinde Koş Platformu ) katılan 40 bin gönüllü koşucu ve 345 bin bağışçı, 2017 yılı itibariyle ADIM ADIM bünyesinde yer alan STK’lara 35 milyon TL’ye ulaşan bir kaynak aktarılmasında temel bir rol üstlenmişlerdir. Sadece 2017 yılında (son 12 ayda) bu tutar 135.000 bağışçıdan toplanan 13.000.000 TL’ye ulaşmıştır.

Adım Adım Yardımseverlik Koşularına katılan gönüllüler ulusal veya uluslararası koşu / triatlon / duatlon / bisiklet / yüzme gibi yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyururlar. Duyurularında destekledikleri STK’ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan doğruya ilgili STK’nın ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır.

Otizm Güçlü Aile Derneği ( OGAD ) olarak 2018 itibariyle Adım Adım bünyesinde yer alan STK’lara katıldığımız için memnuniyet duyuyoruz. Ayrıca Açık Açık Oluşumuna dahil olarak dernek hesaplarımızı şeffaf olarak tüm bağışçılarımızla paylaşmaktayız.

Yardımseverlik Koşusu’na katılarak, OGAD’ın “Aile Danışma ve Eğitim Merkezi (Masum Dünya)” eğitim projesi için bağış toplayabileceğiniz gibi, sosyal çevrenizde Otizm ile ilgili farkındalık yaratabilir, bu projenin hayata geçmesine bizzat katkıda bulunabilirsiniz. Bu şekilde bir nevi yardımseverlik koşusu yaptığınız OGAD için tanıtım elçisi olursunuz.

  • Maratona kaydınızı bu adresten yapabilirsiniz: https://online.spor.istanbul/maraton/login/UserRegister
  • Yardımseverlik koşucumuz olmak için Adım Adım’ın  http://ipk.adimadim.org/adresinde koşucu profilinizi oluşturabilirsiniz.
  • 1 Ekim’den itibaren yayınlanacak kampanyalarda koşmayı tercih ettiğiniz STK bölümünde OGAD ve projesini seçebilirsiniz.
  • Oluşturduğunuz koşucu profilinizi e-mail ile arkadaşlarınızla paylaşarak bağış toplamaya başlayabilirsiniz.
  • İstediğiniz zaman, koşucu profilinize girerek sizin adınıza bağış yapan kişilerin isimlerini görebilir ayrıca hedefinize ulaşmanıza ne kadar kaldığını takip edebilirsiniz.
  • İPK ( İyilik Peşinde Koş ) sistemi ile sizin için bağış yapan herkese, otomatik olarak bağış sertifikaları iletilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için bize adimadim@ogad.org  adresinden ulaşabilirsiniz.

Neden Yardımseverlik Koşusu yapmalıyım? http://www.adimadim.org/haber/34/nedenyk.aspx

Antrenmanlarımıza katılmak istersen: http://www.adimadim.org/adim/5/Caylaklara-Katilin.aspx
Çaylaklar adı altında, her Çarşamba Maçka parkında, Caddebostan sahilinde ve Florya Atatürk Ormanı’nda toplanıp antrenman yapılıyor..
Cumartesi sabahları ise Belgrad Ormanı’nda toplanılıyor. (ulaşım desteği var)

Bugüne kadar koşmuş olup olmamanızın ve yaşınızın hiçbir önemi yok. Bugüne kadar yardımseverlik koşusu yapan kişilerin %70’i ilk defa yarışıyor ve şimdiye kadar 10 ile 76 yaş arasında kişi koştu.

İstanbul Maratonu’nun 10, 15 ve 42 km etapları bulunmakta. Doktorun koşma dediği birisi değilseniz, 8-10 haftalık bir hazırlık ile 10 veya 15 km etaplarını her yaştan, her kilodan insan koşabilir veya yürüyebilir. Evet illa koşmanıza gerek yok, önemli olan kendi sınırlarınızı zorlayarak antrenman yapmanız ve hedeflediğiniz bir mesafeyi bitirmeniz.

Örnek Mektup:

Merhaba …..,

11 Kasım 2018’de İstanbul Maratonu’nda otizmli çocukların umudu olmak için koşuyorum.

Türkiye’de, 18 yaşın altında 352 bin otizmli çocuk ve genç olmasına rağmen bunların sadece 31 bini eğitim alabiliyor. Bu alandaki boşluğu bir parça doldurmak amacıyla OGAD, Aile Danışma ve Eğitim Merkezi kurmaya karar verdi. Merkezimizin ismi “Masum Dünya” çünkü otizmli bireyler soyut düşünemez, onların dünyasında yalan, dolan, hile yoktur. 2019 yılında merkezimizde 20 çocuğa bir yıl boyunca 288,000 TL tutarında burs imkanı sağlamayı ve 240 aileye bilinçlendirme seminerleri vermeyi hedefliyoruz.

Otizmin günümüzde bilimsel olarak kanıtlanmış tek tedavisi eğitimdir. Eğitimle; otizmli çocuklarımız doğal gelişim gösteren akranları ile birlikte aynı okullara gidebilir, yetişkin olduklarında toplum içinde üretken bireyler olarak yer alabilirler.

Bu sene İstanbul Maratonu’ndaki adımlarımı, otizmli çocukların ailelerinin büyük mücadelesine adadım.

Senin desteğinle merkezimizi açabilir ve her sene binlerce çocuğun ve ailesinin geleceğe daha umutla bakmalarını sağlayabiliriz.

Destek olmak istersen, aşağıdaki linki tıklayıp kampanya sayfamdan bağış yapabilirsin.

Bağışlar direkt OGAD’ın banka hesabına ulaşıyor. Az ya da çok hiç önemli değil, her destek çok değerli!

Desteğin için şimdiden çok teşekkür ediyorum.